Відеоспостереження в лісі

Щоліта в Україні виникають сотні лісових пожеж. Більшість пожеж відбуваються внаслідок натуральних причин, таких як посуха, потрапляння блискавки у дерево, але чималий відсоток лісових пожеж виникає внаслідок необережного поводження з вогнем у лісі, а також навмисного підпалу. Кожен інцидент, пов'язаний з лісовою пожежею, завдає великої шкоди екосистемі постраждалого регіону, так що часом для її відновлення буде потрібно не одне десятиліття. Крім того, під час пожежі гине багато тварин, а іноді є й людські жертви. Аномально спекотне та сухе літо 2012 року спровокувало рекордну кількість лісових пожеж. Так, у південних та східних областях наприкінці липня було оголошено вищий клас пожежної небезпеки – 5, у західних областях – 3, а в решті країни – 4 клас пожежної небезпеки. Проте вже до серпня 2012 року було знищено понад 20 га цінного лісу на всій території України. Внаслідок посилення нагляду та контролю за лісовими пожежами було заборонено відвідування лісових масивів неорганізованими групами людей, а також забезпечено повну мобілізацію протипожежних сил України.

Пожежа в лісі

Одним з нових і таких, що довели свою ефективність, засобів виявлення і запобігання лісовим пожежам є спостереження за допомогою відеокамер. Місцеве управління Луганської області вирішило запозичити досвід західних колег та організовувати відеоспостереження за лісами за допомогою сучасних та доступних технологій. Так, починаючи з весни цього року, співробітники обласного управління лісового та мисливського господарства Луганської області використовують 9 відеокамер для спостереження за ситуацією в лісі. Система відеоспостереження, за словами співробітників лісництва, окупила себе буквально відразу, оскільки практично повністю скоротився штат спостерігачів з вишок у лісі. Гранично важку та відповідальну роботу замінює тепер техніка. Ефективність і практичність очевидна, і не дивно, адже людині необхідно було сидіти на високій вежі і невпинно стежити за станом лісу, в будь-яку погоду, а так як температура повітря цього літа піднімалася до 40-50 градусів за Цельсієм, спостереження за лісом було практично людський подвиг. Тепер за лісом може спостерігати один оператор за пультом, де до нього на монітор виводиться картинка з 9 поворотних камер, розташованих в 15 кілометрах один від одного. Дальність огляду відеокамер становить 60 кілометрів, крім того, за допомогою камери відеоспостереження можна визначити точні координати вогнища займання, що дозволяє локалізувати і гасити його в найкоротші терміни.

Камера відеоспостереження на дереві

Не відстають від Луганських колег та працівники лісових господарств Криму. Так, до 13 діючих на момент поворотних камер додатково планується встановити відеокамери на вишках мобільного зв'язку , які встановлені у найвищих точках регіону та забезпечать найкращий огляд для спостерігачів. У Криму найчастіше відбуваються лісові пожежі, тому розширення мережі відеоспостереження та об'єднання основних його точок у єдину систему може бути найефективнішим рішенням у питанні запобігання та гасіння лісових пожеж. На жаль, відеоспостереження представлено лише в кількох регіонах України, проте цей спосіб відмінно себе зарекомендував і набирає все більшого розголосу та популярність. І цілком можливо, що вже до початку літа наступного року, більшість областей України встановить відеоспостереження в районах, що потребують граничної уваги та постійного моніторингу.

Раннє виявлення лісових пожеж

Майбутнє – за передовими технологіями та повною автоматизацією процесу спостереження за збереженням природних багатств України. Придбати готове рішення для спостереження за територією можна на сайті Smartel.ua або зателефонувавши (044) 331-15-43.

Відеоспостереження в лісі

Коментарі

Ви можете коментувати новину

Схожі огляди

Повернутись до списку

Вгору