Як вибрати домофон для багатоквартирного будинку?

Система контролю вхідної зони багатоквартирного будинку або квартири є найважливішим компонентом інфраструктури безпеки ваших апартаментів. Вона є дверним дзвінком і домофоном, що дає вам контроль над тим, хто входить в будівлю, і в той же час вона діє як безпечна система контролю доступу по всій будівлі. Домофони можна віднести до найбільш доступним системам безпеки (як за ціною, так і по простоті використання), а також до відеоспостереження . Однак вибирати і встановлювати домофон не так просто.

У житловому багатоквартирному будинку деякі власники воліють традиційні аудіо системи - телефонні домофони, тому що вони більш доступні за ціною. Інші сусіди хочуть встановити монітори входу в двері, тому що вони пропонують більше переваг для спільноти. Яке рішення є оптимальним при виборі домофона для під'їзду?

Найважливішою перевагою відеодомофонів для спільноти є безпека і спокій, яке пропонується жителям під'їзду будинку. За допомогою монітора користувач може бачити, хто дзвонить у двері або бачить, хто входить в будинок. В інтернет-магазині Smartel.ua ви можете придбати аудіо та моделі відеодомофонів в квартиру , в залежності від ваших потреб і кількості вхідних дверей, які контролюватиме ця проста система безпеки. Тому спершу необхідно визначити мінімальний список пристроїв і приладдя, необхідних для повноцінної роботи домофонної системи.

Стандартний комплект домофонної системи включає такі обов'язкові компоненти:

- Панель - це один з основних компонентів, що розміщуються перед дверима з боку відвідувачів і є модифікованим і більш функціональним аналогом кнопки дверного дзвінка.

- домофон - це, по суті, найважливіший компонент системи, який забезпечує моніторинг відвідувачів і управління прямим доступом - відкриття блокування.

- Набір кабелів - використовується для живлення і підключення панелі виклику до центрального відеодомофону. Також необхідно мати блок живлення і блок блокування, якщо ви використовуєте електричний замок.

Крім того, ще один додатковий компонент:

- Електричний замок - це необов'язковий елемент системи для тих, хто хоче дистанційно керувати замком. Він в основному використовується в котеджах або приватних будинках: де вхідний відстань до території досить видалено. У сучасних багатоквартирних будинках зазвичай є електричні замки.

Інші приналежності, такі як монтажний комплект або кронштейн для домофона / callin, включені в стандартний набір цих пристроїв, і вам не потрібно їх докуповувати (якщо ви не використовуєте будь-яку нестандартну систему установки). 

Панель виклику

Як уже згадувалося раніше, сучасна панель виклику є модифікованою версією відомої кнопки виклику, але з розширеною функціональністю.

Сучасні панелі виклику оснащені не тільки кнопкою, але також містять такі компоненти, як відеокамера (часто з інфрачервоним освітленням), мікрофон і динамік для двостороннього аудіозв'язку з відвідувачем. Він також може включати в себе реле для дистанційного відкриття вхідних дверей.

Найважливішою технічною характеристикою панелі є, ймовірно, роздільна здатність вбудованої відеокамери і наявність інфрачервоного освітлення. Чим вище дозвіл відеокамери, тим краще зображення ви отримаєте на екрані вашого відеодомофона, але не чекайте відмінної якості: він часто знаходиться на рівні 0,3 MP. Інфрачервоне освітлення також необхідно для зйомки людей в умовах низької освітленості. Його діапазон зазвичай становить 3-5 метрів.

При виборі панелі переконайтеся, що її корпус надійно захищений від пилу, вологи і екстремально високої / низької температури. Оскільки це пристрій розташований на зовнішній стороні будинку в 90% випадків, і тому для його надійної роботи необхідний сильний корпус. Викличні панелі мають схожі характеристики, але основна відмінність полягає в матеріалах корпусу і його конструкції. Ви можете вибрати будь-який, який буде в гармонії з дизайном вхідних дверей або зовнішньої сторони навколо неї.

Домофон

Основним компонентом будь-якого комплекту домофонної системи є, зокрема, внутрішній блок, який включає в себе електроніку, екран і елементи управління доступом.

Необхідно виділити три питання, які можуть виникнути при виборі домофона:

Перше питання - це стандарт відеосигналу: IP (мережа) або аналоговий. Є кілька моделей з IP-стандартом, але вони дорожче, і якщо вам не потрібно бачити обличчя ваших відвідувачів в стандарті HD, тоді немає необхідності мати IP-домофон. Вибір такого стандарту істотно вплине на ваш бюджет, так як для цього типу моніторів підходять одні й ті ж мережеві панелі, і установка такої системи складніше.

Другий момент - екран: TFT / LCD або CRT. Домофон з ЕПТ-екраном не завжди продається, оскільки він застарів. Крім того, вони значно збільшують розмір (товщину) домофона. Нове покоління екранів, а саме TFT / LCD, не має цього недоліку, і їх ціна не набагато перевищує застарілі аналоги.

Третій пункт - це домофон з приймачем або без нього. Бездротовий (без приймача) домофон в 95% випадків більш зручний і більш привабливий в інтер'єрі, тому ми рекомендуємо вам прийняти його рішення.

Говорячи про екрані, є кілька поширених розмірів: 4 і 7 дюймів. 7-дюймові моделі відносно недорогі і використовуються в тих випадках, коли є одна панель виклику чи ні значного потоку відвідувачів. Крім того, вони мають відносно компактний розмір і не займають багато місця на стіні. Вони рідко мають сенсорні панелі, і як правило, мають механічні кнопки, і ця функція не применшує їх переваг.

7-дюймові екранні відеодомофони дорожче, але вони набагато зручніше в повсякденному використанні. Вони незамінні у випадках, коли підключено кілька викличних панелей, які, наприклад, можна встановити біля вхідних дверей, а другий - на задні двері. Такі системи також часто встановлюються в офісах. Як уже згадувалося раніше, багато моделей мають можливість додатково підключати одну або кілька відеокамер. Тому ви можете побачити відвідувача або увійти з декількох кутів. У вас не буде повної системи відеоспостереження, але ви зможете провести додатковий моніторинг території.

Щоб зберігати фотографії відвідувачів, що прибувають під час вашої відсутності, відеодомофон оснащений блоком пам'яті, призначеним для певної кількості кадрів. Моделі, які коштують дорожче, також оснащені слотом для карт пам'яті, в яких записано значна кількість записаних фотографій і навіть відеоданих. Ця технологія допомагає вам знати, хто і коли вас відвідує.

Установка і монтаж обладнання

Якщо ви не дружите з установкою слабкострумових систем, краще доручити монтаж відеодомофона професіоналу. Процес підключення такої системи дуже специфічний, в більшості випадків необхідно фарбувати стіни, і цей процес не може бути виконаний без спеціального інструменту. Додатковим моментом є те, що кабелі слід робити обережно: велике накопичення електричних провідників, зазвичай сконцентрованих на вхідних дверях і внутрішніх стінах, може створювати значні перешкоди, що викликають фоновий шум і спотворення відеосигналу.

Основні моменти вибору і покупки домофона:

Що нам потрібно: панель виклику, монітор відеодомофона, кабель. Опціонально: електричний замок, додаткова камера відеоспостереження, інструменти;
Панель: основна відмінність полягає в матеріалі корпусу, дизайні та вирішенні вбудованої відеокамери - чим вище, тим вище ціна;
Домофон: маленькі екрани (4 дюйма) підходять для одних дверей без підключення додаткових відеокамер. Якщо ви підключите кілька викличних панелей або додаткові камери відеоспостереження до одного домофону - краще взяти 7-дюймову або 10-дюймову екранну модель з слотом для карти пам'яті для зберігання фотографій і відео відвідувачів. Інша частина функціональності приблизно на одному рівні.

Краще доручити професійному установника, у якого є необхідні інструменти, з монтажем і настроюванням домофона. Витратні матеріали, наприклад, дроти, можуть стати джерелом таких проблем, як фонові спотворення відео і аудіосигналу або швидкий збій всієї системи.

Це основні моменти, які слід враховувати при виборі і установці відеодомофона. Решта - дизайн і функціональність залежать тільки від вашого бюджету і набору завдань для цього пристрою.

Якщо у вас є сумніви щодо правильності вашого вибору, і вам потрібна консультація фахівця, зв'яжіться з нашим магазином Smartel.ua, і менеджери допоможуть вам вибрати модель відповідно до вашим бюджетом і необхідними завданнями.

Як вибрати домофон для багатоквартирного будинку?

Коментарі

Ви можете коментувати новину

Схожі огляди

Повернутись до списку

Вгору