Як вибрати відеореєстратор

Як вибрати відеореєстратор?

Перш ніж зробити покупку, слід розібратися, що таке відеореєстратор, які види існують, основні функції та можливості. Відеореєстратор - складний електронний пристрій, здатний записувати зображення, яке передається з камери (камер) відеоспостереження. Запис відеопотоку може вестися на жорсткий диск (HDD), на CD диски через CD-RW привід, на Flash накопичувачі і на віддалені записуючі пристрої підключені або через внутрішню мережу, або через мережу Internet. Таким чином, основною функцією відеореєстратора є запис (фіксування) відеоматеріалу, який передається з камери відеоспостереження.

Відеореєстратори за своїм типом поділяються на: автомобільні, відеореєстратори для систем відеоспостереження, спортивні (екстремальні). У даній статті ми розповімо, як вибрати відео реєстратор для систем відеоспостереження (охоронних систем).

Вибір моделі

Перш за все, залежить від завдань, які ставляться перед системою відеоспостереження, а також від умов експлуатації системи відеоспостереження в цілому. Залежно від поставленого завдання відеореєстратори відрізняються за швидкістю спостереження, швидкістю запису, роздільною здатністю зображення, кількістю каналів для підключення камер. Важливою в сучасному світі мобільних технологій є можливість роботи відеореєстратора з мобільними пристроями, такими як Apple, Android, Windows mobile. Слід розглянути кожен показник.

Кількість каналів

Від кількості каналів залежить, яку кількість камер відеоспостереження, можливо, підключити до відеореєстратора. Зустрічаються 1 канальні, 4-х канальні, 8-ми канальні, 16-ти канальні і 32-х канальні моделі. Чим більше камер відеоспостереження задіяно в системі відеоспостереження, тим більшу територію можливо контролювати. Між собою канали відео реєстратора діляться на відео канали і аудіоканали. Якщо на одному каналі присутній аудіо і відео канал, це говорить про те, що крім відео зображення можливо контролювати і аудіо інформацію.

Швидкість відеоспостереження в реальному часі

Швидкість спостереження в реальному часі може досягати 24 - 25 кадрів в секунду. Практично всі представлені на ринку України відеореєстратори підтримують підключення зовнішніх моніторів. Для побудови системи безпеки дуже часто потрібно стежити за територією в реальному часі протягом усього робочого дня. При великому трафіку руху дуже важливо не пропустити важливі деталі, які при швидкості нижче, ніж 24 кадру в секунду можуть "випадати".

Швидкість запису відеопотоку з камер відеоспостереження

Слід пам'ятати, що чим вище швидкість запису відеореєстратора, тим більше місця в пам'яті носія буде займати відеоматеріал. Знову ж, чим вище швидкість, тим більше деталей подій можна записати. Моделі з високою швидкістю запису слід застосовувати на відповідальних об'єктах, при роботі з матеріальними цінностями, грошима. Найчастіше в характеристиках відеореєстратора вказують загальну швидкість, яка розподіляється на всі канали (камери відеоспостереження). Тобто якщо в технічних характеристиках написано, що швидкість запису становить 100 кадрів в секунду, це означає що якщо підключено 4 камери відеоспостереження, зображення з кожної камери буде записуватися зі швидкістю 25 кадрів в секунду, якщо 8 камер, то 12 кадрів в секунду. Це слід пам'ятати при виборі моделі відеореєстратора.

Роздільна здатність запису

Одним з показників якості відеоспостереження є роздільна здатність, з якою може працювати відеореєстратор. Дозволи прийнято відображати кількостями пікселів по ширині й висоті. Наприклад: 720х288 або 360х288. Чим вище зображення, тим краще якість картинки, і тим інформативніше вийде відеоматеріал. Слід пам'ятати, що висока роздільна здатність запису має негативний вплив на швидкість запису, час автономної роботи, і дуже швидко заповнює вільне місце на носії інформації (HDD). Тому при побудові надійної системи безпеки слід врахувати і цей фактор.

Підтримка мережі

Багато моделей реєстраторів здатні транслювати відеоспостереження в мережу (інтернет). Це зроблено для віддаленого управління основними функціями і контролем за об'єктом. Також через мережу, можливо, переглядати відеоматеріал, який передається з камери відеоспостереження. Створювати архіви, користуючись при цьому зовнішніми пристроями зберігання інформації. Це досить корисна функція відеореєстратора. Багато компаній поставляють спеціалізоване програмне забезпечення для роботи в мережі. За допомогою даної функції досить просто організувати відеоспостереження через інтернет.

Підтримка мобільних пристроїв

Сучасний світ дуже швидко розвивається, він надзвичайно динамічний. Більшість керівників проводять час на зустрічах, важливих переговорах і у відрядженнях. Зустрічаються підприємства, частини якого розташовані в різних кінцях міста, а то й країни. В цьому випадку дуже корисно, коли відеореєстратор оснащений підтримкою мобільних пристроїв. Для перегляду зображення з камер відеоспостереження досить, щоб мобільний пристрій працював на платформі iOS, Android або Windows mobile і мав вихід в мережу інтернет через швидкісне сполучення. При покупці відеореєстратора слід уточнити заздалегідь у продавця щодо програмнеого забезпечення для вашого типу мобільного пристрою. Найчастіше, воно надається безкоштовно.

Існує ще близько десятка корисних функцій, які ми не розглянули в даній статті. Вони швидше допоміжні й присутні практично у всіх сучасних відеореєстраторах. Це такі як наявність функції визначення руху (датчик руху), наявність вбудованих пристроїв, які записують, функції пошуку відеоматеріалу, наявність пульта дистанційного керування. Про додаткові функції краще проконсультуватися перед покупкою у консультанта.

У підсумку потрібно відповісти на питання, так який же відеореєстратор для відеоспостереження підходить саме під ваші завдання? Відповісти на це питання можливо тільки після розробки попередніх проектних робіт на об'єкті. Компанія SmartEL виконує весь комплекс робіт по: проектуванню, монтажу відеоспостереження і технічному обслуговуванню систем відеоспостереження. Досвідчені фахівці допоможуть Вам вибрати оптимальне рішення, від бюджетних до професійних систем відеоспостереження.

Як вибрати відеореєстратор

Коментарі

Ви можете коментувати новину

Схожі огляди

Повернутись до списку

Вгору